گارد ریل

بسیاری از ما با اسم گاردریل آشنا هستیم اما اطلاعاتی در مورد انواع آن و چگونگی تولیدش و چگونه پوشاندن آن با ورقهای گالوانیزه نداریم. این حفاظها  فلزی میباشند که در کنار جاده و میان اتوبانها نصب شده و از مهمترین تجهیزات ترافیکی محسوب میشوند. گاردریلها جهت ایمن ساختن راه ها برای عبور و مرور وسایل نقلیه و جلوگیری از سقوط ماشینها از پرتگاه و البته جدا کردن ترافیکهای جهت های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. گاردریلها تا کیلومترها امتداد پیدا میکنند .این محافظان فلزی به انواع  مختلفی  از جمله دو موج و سه موج و حفاظهای بتنی یا نیوجرسی تقسیم میشوند. گاردریلها به دو روش تولید میشوند:

رول فرم که مورد تایید اداره راه ترابری میباشد
در این روش گاردریلها را با فشار و پرس های قوی تولید میکنند که البته این روش مورد تایید وزارت راه و ترابری نمیباشد.

از جمله پروژه های تحقق یافته شرکت روی پوشان قزوین مشارکت در پوشش گالوانیزه گرم گاردریلهای اتوبان تهران – رشت بوده است.

گاردریل دو موج چیست؟

در ایران گاردریلهای استاندارد را مطابق استاندارد جهانی اشتو میسازند. ساختار گاردریل دو موج از ورق فولادی سه میل با پوشش گالوانیزه گرم است. با توجه به شرایط جاده و حفاظت بیشتر، از پایه های بیشتری برای گارد ریل استفاده میکنند.

گاردریل سه موج چیست؟

گاردریل سه موج مانند حفاظ دو موجی میباشد و به شکلw میباشد . عرض سپر گاردریل سه موجی از  عرض سپر گاردریل دو موجی بیشتر است به همین دلیل وسایل نقلیه با ارتفاع های مختلف را پوشش میدهد ، از طرف دیگر گاردریلهای سه موجی در مقابل پستی و بلندی های زمین حساسیت کمتری دارد.

از آنجایی که گاردریل ها دائما در معرض مستقیم شرایط جوی هستند ، امکان آسیب دیدگی و زنگ زدگی آنها بسیار زیاد است بنابراین گاردریلها را با پوشش گالوانیزه گرم به قطر 75 میکرون میپوشانند ، که البته مورد تایید وزارت راه و ترابری میباشد.

تماس با روی پوشان

همین حالا تماس بگیرید، کارشناسان ما آماده پاسخگویی هستند ...