ساخت گلخانه ارزان

5 طرح برای ساخت گلخانه ارزان

بیشتر باغداران تمایل زیادی به ساخت گلخانه در محیط باغشان دارند، در حقیقت هر باقی بدون وجود گلخانه، ناقص است، اگر شما هم از افرادی هستنید که تمایل به ساخت گلخانه در محیط باغتان دارید اما به هر دلیلی قصد صرف هزینه زیاد را ندارید، در ادامه این نوشته با همراه باشید تا با طرح های گلخانه ارزان و کم هزینه آشنا شوید.

طرح گلخانه حلقه ای

 

طرح گلخانه حلقه ای

 

برای ساخت گلخانه های با طرح حلقه ای شما نیازی به ابزارها و وسائل گران قیمت نخواهید داشت و میتوانید با استفاده از چند تکه چوب، لوله های pvc و ورق های پلاستیکی این طرح را اجرا کنید، برای اجرای این طرح، چوب ها را در اندازه های مورد نظر برش بزنید و با اتصال آنها به هم با پیچ و میخ و سعی کنید ستون های گلخانه را ایجاد کنید. سپس با متصل کردن لولهای پی وی سی به آنها سعی کنید طرح اسکلت گلخانه را به شکل حلقه در بیاورید. و در نهایت قاب ساخته شده را با استفاده از پلاستیک یا نایلون گلخانه بپوشانید. این گلخانه حتی اگر در بدترین شرایط آب و هوایی هم قرار داشته باز هم حدود 3 سال عمر خواهد کرد.

 

گلخانه هرمی شکل

 

گلخانه هرمی

 

گلخانه های هرمی شکل یکی از آسان ترین انواع گلخانه ها هستند که خوتان به سادگی میتوانید آنها را بسیازید. شکل ظاهری این گلخانه ها به شکل هرم یا همان V معکوس خواهد بود. با استفاده از چوب اسکلت اصلی گلخانه را به شکل هرم درست کنید، سپس روی آن را به وسیله پلاستیک شفاف بپوشانید. در صورت نیاز میتوانید با استفاده از چوب یک چهارچوب درب هم برای آن بسازید تا در مواقع لزوم بتوانید درب را به سادگی باز و بسته کرده و گیاهان را در آن قرار دهید.

ساخت گلخانه با استفاده از بطری های پلاستیکی

 

گلخانه با بطری پلاستیکی

یافتن تعداد زیادی بطری پلاستیکی کار بسیار دشواری است است، اما ساخت گلخانه به این روش یک ایده بسیار جالب است که علاوه بر هزینه خیلی پایینی که دارد در استفاده مجدد و بازیافت پلاستیک هم نقش موثری دارد.
برای ساخت گلخانه با بطری های پلاستیکی کافی است یک اسکلت چوبی برای گلخانه بسازید و سپس فضاهای خالی و دیواره ها را با چیدن بطری های خالی روی هم پر کنید.

ساخت گلخانه چوبی کوچک

 

 

برای ساختن این نوع گلخانه لازم است که چهارچوب های آن را با استفاده از چوب بسازید، برای اینکار چوب ها را با دریل سوراخ کنید و با پیچ به هم متصل کنید. و نهایتا با استفاده از نایلون گلخانه روی آن را بپوشانید.

ساخت گلخانه با درب و پنجره های بی استفاده

 

گلخانه با درب و پنجره

 

اسکلت گلخانه را با استفاده از پروفیل گالوانیزه یا لوله گالوانیزه فولادی میسازند که اصطلاحا به آنها لوله گلخانه هم گفته میشود، اگر این مقاطع را در دسترس ندارید میتوانید با استفاده از درب و پنجرهای بدون استفاده و شکسته ای که دارید بسازید. تنها کافی است که پنجره ها را بهم متصل کنید تا گلخانه ای زیبا داشته باشید.

آخرین مقالات

فهرست مطالب