گاردریل

گاردریل

بسیاری از ما با اسم گاردریل آشنا هستیم اما اطلاعاتی در مورد انواع آن و چگونگی تولیدش و چگونه پوشاندن آن با ورق های گالوانیزه نداریم که در این مقاله میخواهیم کمی در مورد این مطالب صحبت کنیم.

این حفاظ ها فلزی می باشند که در کنار جاده و میان اتوبانها نصب شده و از مهمترین تجهیزات ترافیکی محسوب میشوند.

گاردریل ها جهت ایمن ساختن راه ها برای عبور و مرور وسایل نقلیه و جلوگیری از سقوط ماشین ها از پرتگاه و البته جدا کردن ترافیک های جهت های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. گاردریل ها تا کیلومترها امتداد پیدا میکنند .

این محافظان فلزی به انواع مختلفی از جمله دو موج و سه موج و حفاظ های بتنی یا نیوجرسی تقسیم میشوند.

گاردریل

گاردریل ها به دو روش تولید می شوند

 

1- رول فرم که مورد تایید اداره راه ترابری میباشد.

در این روش گاردریل ها را با فشار و پرس های قوی تولید میکنند که البته این روش مورد تایید وزارت راه و 2 ترابری نمیباشد. از جمله پروژه های تحقق یافته شرکت روی پوشان قزوین مشارکت در پوشش گالوانیزه گرم گاردریلهای اتوبان تهران – رشت بوده است.

2-گاردریل دو موج:

در ایران گاردریل های استاندارد را مطابق استاندارد جهانی اشتو میسازند. ساختار گاردریل دو موج از ورق فولادی سه میل با پوشش گالوانیزه گرم است. با توجه به شرایط جاده و حفاظت بیشتر، از پایه های بیشتری برای گارد ریل استفاده میکنند.

3-گارد ریل سه موج:

سه موج مانند حفاظ دو موجی میباشد و به شکل میباشد . عرض سپر گاردریل سه موجی از عرض سپر دو موجی بیشتر است به همین دلیل وسایل نقلیه با ارتفاع های مختلف را پوشش میدهد ، از طرف دیگر گاردریلهای سه موجی در مقابل پستی و بلندی های زمین حساسیت کمتری دارد.

از آنجایی که گاردریل ها دائما در معرض مستقیم شرایط جوی هستند ، امکان آسیب دیدگی و زنگ زدگی آنها میکرون میپوشانند ، که البته مورد تایید 75 بسیار زیاد است بنابراین گاردریلها را با پوشش گالوانیزه گرم به قطر وزارت راه و ترابری میباشد.

 

روی پوشان لوله قزوین تولید کننده و ارائه دهنده انواع لوله گلخانه، لوله گالوانیزه، لوله مانیسمان و …

آخرین مقالات

فهرست مطالب