لوله گالوانیزه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]در این مبحث قصد داریم مفصلا به معرفی لوله گالوانیزه و همچنین محصولات مرتبط با آن نیز بپردازیم. در تولید لوله گالوانیزه روش های گوناگونی به کار گرفته می شود.

این محصول از پر فروش ترین محصولات روی پوشان قزوین است. در ادامه در مورد مشخصات فنی، وزن لوله‌های گالوانیزه و قیمت روز لوله گالوانیزه توضیح داده ایم.

با ما همراه باشید.

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه چیست؟


 

آهنی است که توسط روی پوشانده می شود. در این روش حتی اگر پوشش آهنی شکسته شود آهن زنگ نخواهد زد.

لوله های فلزی که سطح آن ها با فلز روی پوشیده شده است لوله گالوانیزه نامیده می شوند.

در واقع با به کارگیری این روش نوع واکنش پیلی اکتروشیمیایی بین آهن و روی رخ خواهد داد که در این بین عملکرد روی به صورت قطب منفی و آهن به صورت قطب مثبت می باشد.

روی به دلیل اینکه از نظر شیمیایی از آهن فعال تر است و دارای پتانسیل احیای کم تری نسبت به آهن است اکسید می شود، که در حقیقت پتانسیل اکسید بیشتری دارد. این نوع لوله گالوانیزه از جنس آهن نورد (کوبیده) شده است که توسط دستگاه درز جوش، درز آن به هم جوش خورده و سپس این لوله در مذابی از روی برده می شود.

 

تا به حال به ساختار و تاریخچه لوله گالوانیزه فکر کرده اید؟


 

لوله که نوعی تیوپ توخالی است را می توان از کهن ترین روش ها برای انتقال سیالات به شمار آورد. نخستین استفاده از لوله را می توان به به کارگیری بامبو جهت جا به جایی و انتقال آب نسبت داد. با گذشت مدتی و با پیشرفت دانش بشر، از کنده های تو خالی به جای بامبو استفاده می شد.

نخستین به کارگیری فلزات در ساخت لوله مربوط به برنز می باشد.

یکای اندازه گیری قطر لوله اینچ (inch) است که معادل 25/4 میلیمتر است.همانطور که می دانیم برای مصارف و کاربردهای مختلف اندازه های متفاوتی از لوله ها مورد نیاز است.
حال میخواهیم بگوییم که چگونه از لوله های آهنی و فولادی در مصارف محیط های بیرونی مانند شیروانی منازل و لوله های آب و اسکلت گلخانه ها یا استفاده از لوله گلخانه… محافظت کنیم.

 

روش گالوانیزاسیون لوله گالوانیزه


در این روش یک فلز فاسد شدنی درون مذابی از فلزی غیرقابل فاسد شدن فرو برده شده و بیرون آورده می شود. به جهت اینکه سطح فلز نخست از فلز فاسدنشدنی پوشیده شود.

 

انواع روش های گالوانیزاسیون لوله گالوانیزه

 

دو روش کلی برای عملیات گالوانیزاسیون لوله گالوانیزه وجود دارد که به صورت های گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم می باشد.

گالوانیزه گرم لوله گالوانیزه

این روش گالوانیزه حدود بیشترین روی تولید شده در جهان برای پوشش دهی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

روی به دلیل ماهیت مقاومی که دارد در برابر قدرت تجزیه ی طبیعت مقاوم است.

گالوانیزه گرم معمولا جهت ایجاد پوشش قطعات در فضای باز به کار برده می شود. از نمونه این قطعات می توان به دکل های برق فشار قوی و یا گاردریل ها اشاره نمود. این روش باعث جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی این قطعات می گردد.

 

گالوانیزه سرد لوله گالوانیزه

در این شیوه، نمک روی درون محلولی اسیدی یا محلولی آبی ریخته شده و سپس به قطعه ای که مورد نظر است اسپری می شود.

 

مزیت های پوشش لوله گالوانیزه گرم


 

  • عمر طولانی و زیاد پوشش در مقابل باد، رطوبت و گرمای زیاد.
  • قیمت تمام شده پایین: یک قانون اصولی در تجارت حاکم است و آن این است که ارائه محصول با کیفیت خوب با هزینه ی پایین تر می تواند برنده ی رقابت در دنیای تجارت باشد. در بسیاری از موارد استفاده از روش گالوانیزاسیون از جمله ارزان ترین روش های پوشش دهی می باشد.

 

جالب است بدانید در حال حاضر هزینه ی گالوانیزاسیون چه برای لوله گالوانیزه و لوله گالوانیزه گرم ارزانتر از هزینه رنگ آمیزی است. در نتیجه با روش گالوانیزاسیون گرم به روش غوطه وری می توان قطعات بیشتر را با هزینه و نیروی انسانی کمتر پوشش دهی کرد.

 

به طبع مقاومت نیکل و کروم و طلا به نسبت روی برای پوشش دهی بیشتر می باشد. اما آیا این امکان وجود دارد که کلیه فولاد ساختمان را با طلا پوشش دهید؟ در این بین است که روش گالوانیزاسیون روی بسیار کارساز می باشد. با به کارگیری این روش تنها در مناطق آسیب دیده خوردگی باقی می ماند. برای جلوگیری از بیشتر شدن این میزان آسیب دیدگی می توانید تنها نقطه ای را تعمیر کنید که آسیب دیده است.

 

  • برای قطعات به شکلهای گوناگون پوشش یکنواخت ایجاد خواهد شد.

 

آماده سازی فلزات برای گالوانیزاسیون لوله گالوانیزه


 

برای انجام این کار به دلیل اینکه روی بتواند کاملا به سطح فلز بچسبد و لایه ی محافظ را تشکیل بدهد باید سطح فلز کاملا عاری از هر گونه آلودگی و زنگ زدگی و ناخالصی و کاملا تمیز باشد.

 

از همین روی قبل از آن که بخواهند عمل گالوانیزاسیون فلز مورد نظر را انجام دهند آن را در یک محلول اسیدی مانند اسید کلریدریک یا سولفوریک اسید با حرکات لرزشی غوطه ور می کنند. این کار بدین منظور انجام می شود تا هم آلودگی ها و هم اضافه ها از سطح فلز کاملا پاک شود. آنگاه شروع عملیات گالوانیزاسیون صورت میگیرد.

 

گالوانیزاسیون لوله گالوانیزه

 

صنایع لوله گالوانیزه گرم روی پوشان قزوین


 

شرکت روی پوشان، دارای کادری مجرب و حرفه ای می باشد که اعم از مهندس مکانیک، مهندس متالوژی، کارشناس شیمی و کارگران ماهری می باشد که در زمینه ی گالوانیزاسیون گرم انواع لوله ها و قطعه فعالیت می کنند. اینگونه فعالیت ها مطابق با استانداردهای روز دنیا انجام می شود. به صورت نمونه توانایی گالوانیزه لوله از سایز 1/2 الی 6 اینچ به صورت تمام اتوماتیک و از 8 الی 42 اینچ به صورت نیمه اتوماتیک می باشد که ضخامت پوشش آن حدود 45 میکرون به بالا می باشد و انواع گوناگونی از قطعه با ضخامت 60 میکرون الی 100 میکرون با ظرفیت تولید 70 تن در روز را دارا می باشد.

 

سیستم گالوانیزاسیون شرکت روی پوشان به روش غوطه وری گرم (HOT DIP) انجام می شود که تولید آن به سه روش کلی می باشد: تمام اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی. پس با توجه به این سه روش ضخامت پوشش از حداقل 45 الی 120 میکرون قابل تغییر می باشد.

 

امکانات و تجهیزات خط تولید شرکت گویای توان بالای تولید بوده و شامل مشخصات زیر است:

 

– وان مذاب به ابعاد (طول) 800 سانتیمتر، عرض 130 سانتی متر و عمق 200 سانتی متر

– وان شستشو به تعداد عدد

– واحد کوره پیشگرم از ایزولاسیون نسوز و دمای کارکرد 200 درجه سانتی گراد

– جرثقیل سقفی 5 تن به تعداد دستگاه

 

ضمن اینکه علاوه برگرم نمودن مخازن چربیگیر و آب گرم و فلاکس در انتهای خط عملیات بخار وهوای فشرده نیز تامین گردیده است تا بر اثر دمش بخار سطوح داخلی و خارجی لوله اتوماتیک به صورت یکنواخت و استاندارد گریتینگ گردد.

 

اطلاعات مجموعه


نام: صنایع لوله گالوانیزه روی پوشان قزوین

نام مدیریت: مسعود رزاز

تاریخ تاسیس: 1379/09/29

شماره ثبت: 1889

نام تجاری: روی پوشان

ماهیت:

نوع سهامی: سهامی خاص

نوع مالکیت:

نوع تجارت:

وب سایت: —-

www.rooypooshan.ir

 

زمینه های فعالیت روی پوشان:

 

صنعت کشاورزی > صنایع فلزی > آهن و فولاد > پروفیل آهنی و فولادی

صنعت کشاورزی > صنعت نفت و گاز و پتروشیمی > خدمات فنی صنعت نفت و گاز و پتروشیمی

صنعت کشاورزی > صنایع فلزی > آبکاری > آبکاری فلزات

صنعت کشاورزی > صنایع فلزی > ورق > ورق فلزی و گالوانیزه

 

نشان تایید هویت لوله گالوانیزه

 

اعضایی که دارای نشان تایید هویت تجارت الکترونیک اول می باشند کسب و کارهایی هستند که توانسته اند روال های احراز هویت حقوقی و فیزیکی دریافت نشان تایید هویت را با موفقیت پشت سر بگذارند

 

نام : صنایع لوله گالوانیزه روی پوشان قزوین

نشانی کارخانه: قزوین – کیلومتر 14 جاده بوئین زهرا شهر صنعتی لیا – خیابان تکنولوژی برتر

دفتر مرکزی: تهران – سعادت آباد شمالی – بالاتر از میدان کاج – خیابان 12 (شهید علی اکبر) پلاک 22 – واحد 12

تاریخ ثبت: 1379/09/29

شماره ثبت: 1889

مدیریت قانونی: مسعود رزاز

 

لوله گالوانیزه قزوین


لوله گالوانیزه قزوین از محصولات شرکت روی پوشان قزوین است.

 

قیمت لوله گالوانیزه


جهت اطلاع از قیمت لوله گالوانیزه و همچنین استعلام قیمت سایر محصولات ( لوله مانیسمان ، لوله برق و لوله قزوین ) با ما کارشناسان ما تماس بگیرید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]