تعمیر لوله های شکسته

تعمیر لوله های شکسته

در صورتی که لوله های داخل ساختمان شکسته باشند میتواند باعث بروز مشکلات زیادی باشد، اما خوشبختانه امکان تعمیر لوله های شکسته وجود دارد، و میتوان با استفاده از روش هایی که در ادامه بررسی میکنیم به تعمیر این لوله ها پرداخت. پیش از شروع تعمیر لوله های شکسته باید موارد زیر را بررسی کرد.

  1. کدام لوله و در چه بخشی دچار آسیب دیدگی شده است؟
  2. کدام یک از لوله ها شکسته اند؟
  3. چگونه میتوان لوله های شکسته را تعمیر کرد؟

دلیل شکستن لوله ها چیست؟

اصلی ترین دلیلی که باعث شکستن لوله ها میشود سرمای هوا است. سرمای هوا باعث یخ زدن لوله ها میشود، یعنی در صورتی که دمای هوا به -6 درجه سانتی گراد برسد دچار شکستگی خواهند شد.

چگونه می توان فهمید که لوله آسیب دیده است یا نه؟

ممکن است در ابتدای آسیب دیدن لوله ها متوجه این آسیب دیدگی نشوید، و زمانی متوجه این موضوع شوید که لوله ها بسیار آسیب دیده باشند و این آسیب دیدگی ها باعث نشت زیاد آب و.. شود که باعث بروز علائم کاملا مشهودی شود. اما در غیر این صورت آسیب ها به طور کامل مشخص نخواهند بود.

اما اگر میخواهید مشکل را پیش از اینکه خیلی دیر شود متوحه شوید این علائم را بررسی کنید.

در محلی که نشتی آب وجود داشته باشد حباب های ناشی از رطوبت روی دیوارها قابل مشاهده خواهند بود.

لکه های سبز رنگ هم یکی دیگر از علائمی هستند که نشاندهند آسیب به لوله ها و نشتی آب اند. اگر لکه های سبز رنگ روی دیوارها مشاهده میکنید، احتمالا در آن محل نشتی آب اتفاق افتاده است.

اگر چنین مشکلاتی را مشاهده کردید باید خیلی سریع با یک لوله کش تماس بگیرید. تا مشکل را حل کند.

میتوانید برای تهیه لوله از روی پوشان کمک بگیرید، برای خرید لوله گلخانه، لوله مانیسمان و لوله گالوانیزه با ما تماس بگیرید.

یافتن محل دقیق شکستگی لوله

در صورتی که در بخشی از لوله ها انجماد یا مشکلی که به لوله ها آسیب میزنند رخ دهد، باید به تعمیر لوله ها پرداخت، اول باید مکان دقیق مشکل را شناسایی کرد، برای اینکار بررسی کنید که بیشترین رطوبت از کدام بخش است، چون مشکل ممکن است از لوله هایی باشد که در دیوار قرار دارد.

 

آخرین مقالات

فهرست مطالب