لوازم جانبی گلخانه

انواع مسیرهای دسترسی و کنترل دمایی در گلخانه

یکی از ویژگی هایی که باید در حین راه اندازی گلخانه به آن توجه زیادی داشت، مسیرهای دسترسی گلخانه هستند، با استفاده از مسیرهای دسترسی میتوان شرایط مناسب را برای عبور و مرور خود و  دیگران فراهم کرد.

مسیرهای دسترسی ورودی به داخل گلخانه میتوانند شامل: دربهای دوتایی، درب های بزرگ و.. باشند. که با استفاده از آنها هم میتوان برای عبور افراد و عابر پیاده و هم برای تجهیزات و وسایل بزرگی که میخواهید به داخل گلخانه ببرید دسترسی مناسبی فراهم کرد.

شرکت روی پوشان قزوین تولید کننده انواع لوله گلخانه، لوله قزوین و لوله مانیسمان آماده خدمت رسانی برای فروش انواع محصولات گلخانه است.

دریچه‌های ورودی به گلخانه

از اصلی ترین تجهیزات برای کنترل دمایی در داخل گلخانه دریچه ها هستند، که با فراهم کردن منافذ کافی در دیواره های گلخانه، باعث تهویه و کم شدن دمای محیط میشوند. این دریچه ها در انواع: اتوماتیک، هیدرولیک و دستی هستند.

دریچه های دستی

ارزان ترین نوع دریچه ها دستی هستند و اما همانطور که از نامشان مشخص است نیاز به اپراتوری برای باز و بسته کردنشان وجود دارد. اما هزینه کمی که برای خرید و نصب آنها میپردازید خریدشان را منطقی میکند.

دریچه های هیدرولیکی

دریچه های هیدرولیکی به صورت اتوماتیک بر اساس دمای محیط تنظیم میشوند، یعنی در صورتی که گرمای بیش از حد را در محیط احساس کنند باز میشوند و پس از کاهش یافتن دمای محیط بسته میشوند. از این نوع معمولا در گلخانه های کوچکتر استفاده میشود. دریچه های اتوماتیک هیدرولیکی را در نزدیکی سقف های گلخانه نصب میکنند. زیرا دمای گرم معمولا به بالا میرود و در این منطقه جمع میشود.

دریچه‌های برقی

دریچه های برقی هم یکی دیگر از انواع دریچه های اتوماتیک هستند که استفاده آنها در مقایسه با روشهای قبلی هزینه های بیشتری را در پی خواهد داشت.

اما این نوع یکی از بهترین انواع دریچه ها است که به باغبان ها اجازه میدهد تا دمای داخل گلخانه را به صورت مطلوب هماهنگ نمایند.

مزیت این نوع این است که میتوانند بدون نیاز به دخالت فرد دما را کنترل کرده و در حد مطلوب حفظ نمایند. و نیازی به کنترل حضوری ندارند.

 

آخرین مقالات

فهرست مطالب