اتصالات گالوانیزه سنگین

اتصالات گالوانیزه سنگین

معمولا اتصالات گالوانیزه سنگین برای لوله های سنگین کاربرد دارند. در کل چندین مدل از لوله گالوانیزه در بازارهای ایران به فروش می رسد که یکی از آن ها لوله ساوه می باشد.

خود لوله ساوه به سه دسته ی کلی سبک، سنگین و فوق سنگین تقسیم بندی می شود. حتی غیر از این سه مدل هم لوله گالوانیزه سنگین دیگری هم در بازار موجود می باشد که برای متصل کردن این لوله ها به یکدیگر باید از اتصالات سنگینی استفاده کنید.

این مدل از اتصالات، مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی و عوامل طبیعی دارند و همچنین کاملا ضد زنگ و ضد خوردنده نیز می باشند.

معمولا از لوله های سنگین بیشتر برای آبرسانی و پل های هوایی استفاده می شود. این لوله ها معمولا دارای اندازه هایی بین 0.5 و 8 اینچ نیز می باشند و همچین باید حتما از اتصالات محکم و بزرگتری برای وصل کردن آن ها نیز استفاده نمائید.

با این حال قصد داریم شما را با انواع اتصالات که برای لوله گالوانیزه مورد نیاز می باشد آشنا سازیم.

قیمت لوله گالوانیزه

انواع اتصالات گالوانیزه سنگین

با توجه به سایزهایی که برای لوله های سنگین در نظر گرفته می شود آنگاه می توان از اتصالات سنگین در هر اندازه و سایزی و همچنین با قیمتی متفاوت استفاده نمائید.

هرچقدر که سایز اتصالات بیشتر باشد آنگاه میزان مواد استفاده شده در آن بیشتر می شود و همچنین موجب بالا رفتن قیمت آن هم نیز می شود و قیمت این اتصالات امکان دارد از چندهزار تومان شروع شده و تا نیم میلیون تومان نیز برسد.

مغزی گالوانیزه یکی از مهم ترین اتصالات گالوانیزه سنگین می باشد که امروزه از آن استفاده می شود و معمولا به صورت رزوه شده از جنس فولاد روی اندود یافت می شود. همچنین دیگر اتصالاتی که مورد استفاده میگیرد به شرح ذیل می باشد:

مغزی تبدیل که دارای دنده های نامساوی گالوانیزه در دو طرف، فلنج گالوانیزه به صورت پیچی، انواع زانوهای گالوانیزه، سه راهی رزوه شده، بوشن که داخل و خار آن رزوه دار است، مهره ماسور که از آن برای وصل کردن لوله های گالوانیزه استفاده می شود. چپقی گالوانیزه و دیگر انواع اتصالات می باشد که هریک با توجه به نیاز و سایزی که دارند مورد استفاده قرار میگیرند.

شرکت روی پوشان قزوین تولید کننده ی انواع لوله گلخانه ، لوله گالوانیزه و … یکی از معتبر ترین تولیدکنندگان لوله قزوین می باشد.

آخرین مقالات

فهرست مطالب