لوله‌های گلخانه‌ای گالوانیزه شده

لوله گلخانه گالوانیزه

لوله‌های گلخانه‌ای گالوانیزه شده

لوله‌های گلخانه‌ای گالوانیزه شده ( Galvanized Greenhouse Pipe)


از دیر باز تا کنون گلخانه وجود داشته است و همیشه مورد توجه عموم بوده است و فقط با پیشرفت روزافزون شکل و نحوه ساخت گلخانه ها تغییر کرده و امروزه از لوله گلخانه‌ای گالوانیزه شده استفاده می شود.

امروزه مهندسان برای اجرایی کردن طرح های پروژه خود از پروفیل که دارای استحکام و مقاومت بالا در مقابل حوادث مانند حریق، خوردگی ، گرما و سرما است استفاده می کنند تا سازه های فلزی کاملا اصولی ساخته شوند.

طول عمر این سازه ها تا 30 است .

روش تولید لوله گلخانه‌ای گالوانیزه شده در ایران


در ایران لوله‌های گلخانه های گالوانیزه ، به یکی از روش های زیر تولید می‌شود :

لوله گلخانه از نوع گالوانیزه هستند که انواع مختلفی دارند. میکرون از طریق الکترولیز شیمیایی5 .

لوله گلخانه گالوانیزه سرد: با ضخامت پوشش یکنواخت تا 1 میکرون با سطح بسیار ناصاف 80 تا 30 .

لوله گلخانه گالوانیزه گرم به روش دستی: با ضخامت پوشش غیر یکنواخت 2 و شره های فراوان میکرون12 تا 5 .

لوله از ورق فابریک گالوانیزه: با ضخامت پوشش یکنواخت 3 میکرون با سطح صاف و کنترل 50 تا 40 .

لوله گالوانیزه مانیسمان که به نام لوله های بدون درز نیز شناخته شده اند. لوله مانیسمان به دلیل عدم جوش و آسیب پذیری کاربرد ویژه ایی دارد.

صنایع گالوانیزه روی پوشان لوله قزوین از تولید تا خدمات محصولات همیشه همراه شما خواهد بود.

 

گالوانیزه گرم به روش اتوماتیک

با ضخامت پوشش یکنواخت 4 شده توسط هوای فشرده و بخار سوپرهیت باید توجه داشت که در فرآیند گالوانیزه ، ضخامت پوشش و یکنواختی پوشش بسیار حائز اهمیت بوده و هر چه این لایه ضخیم تر و یکنواخت تر باشد ، طول عمر سازه گلخانه بیشتر خواهد بود.

بر اساس استاندارد آمریکایی A123 گفته می شود که برای لوله و پروفیل با ضخامت 2 و 5 / 2 میلیمتر ، ضخامت لایه گالوانیزه، به طور متوسط 45 میکرون است.

لوله گلخانه ها عموما به صورت قوطی های استانداد 6 متر هستند اما در صورت نیاز مشتری امکان تغییر دادن آن ها وجود دارد.

لوله گلخانه ای گالوانیزه

 

حال کمی بیشتر در مورد لوله گالوانیزه گلخانه بدانیم

برای ساخت یک گلخانه ی حرفه ایی ، استفاده از لوله گالوانیزه گلخانه بهترین روش در سرتاسر جهان است.

 لازم است که بدانید گلخانه ها به دو دسته تقسیم میشوند

گلخانه های نیم کره که برای پرورش توت استفاده می شود و  گلخانه طولی

عمل گالوانیزاسیون چیست؟


این عمل به معنای پوشش دادن آهن یا فولاد مورد نظر به واسطه ی فلز روی مذاب میباشد ، که بهترین روش برای محافظت از قطعه فلزی مورد نظر است.

در این روش فلز روی تمام سطح قطعه ی آهنی یا فولادی مورد نظر را می پوشانند به طوری که هیچ سطحی از قطعه خالی نماند و کامل پوشیده شود تا از زنگ زدگی در برابر شرایط جوی و تغییرات آب و هوا در امان بماند. به این روش عمل گالوانیزه گرم میگویند.

مزایا گالوانیزه کردن لوله گلخانه

  1.  از آنجایی که اسکلت های گلخانه ایی در معرض فضایی مرطوب و نسبتا گرم هستند ، امکان اکسید شدن آنها بالا میرود در نتیجه با عمل گالوانیزاستتیون لوله های فولادی به روش گرم ، مقاومت لوله گلخانه گالوانیزه را در برابر شرایط جوی بالا میبرند.
  2. گالوانیزه گرم لوله های گلخانه ای علاوه بر اینکه مانع از اکسید شدن لوله ها میشود، از آن ها در برابر ضربه نیز محافظت میکند .
  3. افزایش انعطاف پذیری میباشد.
  4. امکان گالوانیزه کردن لوله های فولادی در هر سایزی نیز وجود دارد.

 

فرق لوله های گالوانیزه گلخانه ایی به روش گرم با روش سرد

عمل گالوانیزاسیون در دمای 420 درجه سانتی گراد اتفاق می افتد که همانطور که در بالا نیز اشاره شد این  روش موجب افزایش مقاومت لوله ی فولادی در برابر شرایط جوی و ضربه و خوردگی میشود.

در این روش در واقع مولکول های روی با فولاد واکنش داده و به لوله گلخانه گالوانیزه ضد زنگ تبدیل میشود و طول عمر این لوله ها 15 تا 20 است .

اما در گالوانیزاسیون به روش سرد ، در دمایی نهایتا 70 درجه سانتی گراد روی را مانند رنگ روی قطعه مورد نظر میزنند. این روش گالوانیزاسیون مقاومت چندانی ندارد و پوشش آن با کوچکترین ضربه از بین میرود . طول عمر لوله های گالوانیزه سرد به سه تا پنج سال میرسد.

از دیگر مزیتهای استفاده از لوله گالوانیزه گلخانه ای این استت که امکان باز و بسته کردن و نصب لوله ها در جاهای دیگر نیز وجود دارد. در واقع این لوله های گلخانه ای را میتوان در کارگاه تولید و در محل مورد نظر نصب کرد.

مدیر
بدون نظر

متاسفیم، نظرات بسته است.