گالوانیزه گرم اتوماتیک

گالوانیزه گرم اتوماتیک سطح خارجی بلافاصله پس از خروج از وان مذاب توسط هوای فشرده، جاروب شده و اضافات “روی” به انتهای لوله و سپس به خارج از لوله هدایت میشود

معناي واژه گالوانیزه گرم اتوماتیک عبارتست از:

تشکیل فیلو نازکی از فلز روی بر روی فلر مادر برای محافظت و مدت زمان ماندگاری قطعات فولادی.

چنانچه این فیلم و لایه با روش فرو بردن و غوطه وری فلز پایه و آهنی در وان (حمام) مذاب “روی” تشکیل شود، گالوانیزه گرم نامیده میشود که گالوانیزه گرم اتوماتیک هم مثل همین است .(Hot Dip)

بیش از یک قرن در جهان قدمت داشته و یکی از روش های اصولی و پایه در تولید بشمار میرود،گسترش و فراگیری زیادی داشته و در صنعت بسیار رایج میباشد .

بنابراین برای رسته های معروف فلزی و فولادی مانند:

لوله،لوله برق ،پروفیل،مقاطع نورد گرم(تیرآهن،ناودانی،نبشی ) گاردریل و…خصوصا بدلیل تولید انبوه آنها،در نقاط مختلف جهان دارای خط تولید اتوماتیک میباشد.

در ایران از سال 1337 صنایع مادر لوله و پروفیل، خط تولید گالوانیزه گرم اتوماتیک را به صورت اتوماتیک از کشورهایی اروپایی وارد و نصب نموده اند که تعدادی از آنها تاکنون نیز فعال و در حال تولید میباشد.

متاسفانه در سالهای اخیر، خطوط گالوانیزه ای که جهت “گالوانیزه قطعه” احداث و شروع به تولید نموده اند، مشابه قطعه اقدام به”لوله گالوانیزه“آن هم به صورت ساده و ابتدایی نموده اند.

وجه تمایز عمده “گالوانیزه لوله اتوماتیک” با ” گالوانیزه لوله دستی “به صورت خلاصه بیان میگردد:

الف-در خط تولید گالوانیزه گرم اتوماتیک، سطح خارجی بلافاصله پس از خروج از وان مذاب توسط هوای فشرده، جاروب شده و اضافات “روی” به انتهای لوله و سپس به خارج از لوله هدایت میشود، بنابراین سطح خارجی لوله را فیلم نازک ولی یکنواخت (حدود 50 میکرون)، تمیز، آرایش شده و بدون شره در عین حال با چسبندگی بسیار زیاد پوشش میدهد که پس از سرد شدن با خم شدن لوله، لایه گالوانیزه ترک برنمیدارد.

ب-سطح داخلی لوله نیز در انتهای خط با دمش بخار تحت فشار کاملا یکنواخت و عاری از زائدات فلاکس خواهد بود.

ج-بدلیل حضور بخار در خط تولید، شستشوی اولیه لوله به منظور چربیگیری و زنگ زدایی با آب گرم صورت میگیرد که با شستشوی لوله با آب سرد تفاوت عمده ای دارد.