لوله گالوانیزه گلخانه

لوله گلخانه ای عمدتا برای ساخت سازه های گلخانه که با دیوارها و سقفی که از مواد شفاف مانند شیشه یا پلاستیک ساخته شده اند مورد استفاده قرار میگیرد. در فضای گلخانه گیاهانی که به شرایط تنظیم شده آب و هوایی احتیاج دارند رشد می کنند. این سازه ها از سایزهای کوچک گرفته تا ساختمانهای با اندازه صنعتی متغیر است.

سازه گلخانه ای از جنس گالوانیزه و استیل:

سومین متریال برای سازه گلخانه ای یعنی فولاد گالوانیزه ماندگاری زیادی داشته و در عین حال  هزینه کمتری نسبت به بقیه مواد دارد.

از آنجا که فولاد بسیار قوی و مقاوم است، گلخانه شما به قطعات قاب بندی کمتری احتیاج دارد، به این معنی که سایه های کمتری در گلخانه تشکیل می شوند. با این حال ، اکثر فریم های فولادی که به عنوان لوله گلخانه ای به کار می روند، به گونه ای طراحی شده اند که از فیلم های پلی اتیلن استفاده می شود تا از شیشه های جامد یا پانل های پلی کربنات.

گلخانه ها با قاب های فولادی گالوانیزه و پوشش فیلم پلی اتیلن در بین پرورش دهندگان تجاری محبوب هستند، اما در مکان های مسکونی به خصوص جذابیتی ندارند. یک از معایب بزرگ برای لوله گلخانه ای از جنس فولاد گالوانیزه این است که در نهایت پوشش گالوانیزه از بین می رود و زنگ می زند.

انواع لوله های گالوانیزه :

از لوله های گالوانیزه که میتوان برای ساخت گلخانه استفاده مرد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  لوله گالوانیزه سبک
  • لوله گالوانیزه کشاورزی
  • لوله گالوانیزه صنعتی
  • لوله گالوانیزه سنگین

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله گلخانه ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله گالوانیزه سازه گلخانه ای به روش متداول استفاده از گالوانیزه گرم به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى  سازه گلخانه ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

کدام سایز لوله گالوانیزه گلخانه ای کاربرد بیشتری دارد؟

معمولا از همه سایز های لوله گالوانیزه گلخانه استفاده می شود اما طبیعتا برخی از سایز ها ممکن است کاربرد بیشتری نسبت به سایر سایز های موجود در بازار داشته باشند.

سایز هایی که دارای کاربرد های بسیار بیشتری در صنعت گلخانه می باشند عبارتند از ۴/۳ اینچ، ۱ و ۲/۱ اینچ دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشند.

زیرا معمولا وزن سبک تری داشته و حمل و نقل و همچنین تغییر شکل آنها بسیار ساده تر می باشد. از طرفی برای نصب نیز سرعت عمل را بیشتر نموده و نیاز به زمان کمتری برای احداث گلخانه می باشد.

بدین ترتیب معمولا اغلب افراد و شرکت هایی که گلخانه احداث می کنند، از لوله هایی با سایز های معرفی شده استفاده می کنند.

البته سایر ساز ها نیز در سراسر کشور مورد استفاده قرار می گیرند.

از این رو شرکت های تولیدی سایزبندی لوله گالوانیزه گلخانه ای را به صورت کامل و بین ۲/۱ الی ۴ اینچ این لوله ها را تولید و روانه بازار می کنند.

مزایای لوله های  گالوانیزه گلخانه ای :

لوله گالوانیزه  دارای مزیت های بسیار زیادی می باشد. یکی از بهترین مزایایی که لوله های گالوانیزه داشته، روکش گالوانیزه آنها می باشدزیرا روکش روی می تواند عمر این لوله ها را بسیار بیشتر نماید.

آخرین مقالات

فهرست مطالب